Sapnų filtracija pagal abėcėlę:

Kaip prisiminti sapnus?


Kai kurie žmonės sako: „Visa tai labai puiku. Bet nubudęs rytą aš būnu pamiršęs visus sapnus". Jei jūs irgi iš tokių, anaiptol neturit su tuo susitaikyti.

          Sugebėjimas prisiminti, ką esi sapnavęs, pirmiausia yra įprotis. Visi gali šito išmokti. Labai svarbu, koks mūsų požiūris į sapnus. Mokykimės juos vertinti. Nė vieno abejingai neatmeskime į šalį, nors iš pradžių mums atrodo, kad jis visai beprasmis, ar mūsų atmintyje liko tik sapno nuotrupos. Branginkime juos tokius, kokie yra, nesvarbu, ar jie atrodo mums keisti, kvaili, padriki ar gėdingi. Sapnai visuomet yra mūsų pačių dalis, net jei jų prasmę kartais suvokiame ne iškart.

         Prieš užmigdami tvirtai pasiryžkite prisiminti tai, ką sapnuosite. Įtaigiai pakartokite sau šitą pasiryžimą kelis kartus: „Noriu prisiminti šios nakties sapnus“. Iškart, kai tik pabusite, prisiminkite šį savo norą. Kaskart staiga pabudę jūs pabundate iš sapno. Tačiau paskutinis sapnas paryčiais yra ilgiausias iš visos nakties sapnų serijos. Dažnai jis trunka 30-45 min. ir pažeria jums gausios medžiagos, kurią įmanoma prisiminti.

         Gerai būtų, jei jūsų neprikeltų žadintuvas, o pabustumėte pats, nes tada miego fazė baigtųsi natūraliai ir nebūtų nutraukta.

         Pabudę iš pradžių pagulėkite užmerktomis akimis. Tegu jums dar sykį prieš akis iškyla tai, ką sapnavote. Dažnai pakanka net menkiausios paskutinio jūsų sapno nuotrupos, kad atgaivintumėte atmintyje visą nakties sapnų seriją ar bent pagrindinę jos dalį.

          Kartais ir vidury dienos mes prisimename kokią nors praėjusios nakties sapno nuotrupą, ji švysteli mums kaip perkūnas iš giedro dangaus, dažniausiai tada, jei kas nors priminė tą sapną. Bet dauguma sapnų dieną be pėdsakų dingsta. Kad ir kaip stengtumės, nebevaliojame nieko atmintyje susigrąžinti.

          Gal jau esate tai patyrę, kai viduaktį pabudę iš sapno jūs suvokiate, koks jums tas sapnas svarbus; pasiryžtate išlaikyti jį atmintyje ir kitą dieną vėl prisiminti, papasakoti draugui, užsirašyti. Todėl prieš užmigdami dar sykį gerai perkratote mintyse. Ir vis dėlto kitą rytą jį jau pamirštate. Kad ir kaip stengiatės, nebegalite jo prisiminti.

          Kadangi sapnai be galo greitai išsisklaido, rekomenduojama užsirašyti juos ką tik pabudus, papasakoti kam nors, „įtvirtinti" bent prie pusryčių stalo, kad jie tarsi pūkas nedingtų be pėdsakų iš mūsų sąmonės. Daugelis žmonių geriau prisimena sapnus, jei kam nors papasakoja. Geriausia visą laiką šalia lovos turėti užrašų knygutę ir pieštuką, kad bet kokiu metu, ir viduaktį, nė neįjungę šviesos, galėtumėt brūkštelėti pagrindines gaires, kurių kitą dieną pakaks prisiminti visam sapnui.

Itin svarbus metodas mūsų sapnams fiksuoti-tai sapnų dienoraščio rašymas. Rašant jį pavyksta sukaupti daugiau sapnų, juos vienos su kitais palyginti: jie tobulėja, keičiasi, išnyksta ir liudija, kaip mes tobulėjame, keičiamės.

          Juo labiau gilinsimės į savo sapnus, juo lengviau bus suvokti jų prasmę. Garsusis amerikiečių sapnų tyrinėtojas Gaivinas Hallas sykį pasakė: „Kiekvienas, sugebantis laikytis paprasčiausių taisyklių, gali aiškinti sapnus". Ir: „Kiekvienas, žiūrintis j paveikslą ir galįs pasakyti, ką jis reiškia, turėtų mokėti pažvelgti ir į savo sapnus ir išaiškinti juos. Tokio sapnų aiškinimo nerasi jokioje literatūroje, jo reikšmė slypi sapne“.

          Bet kuris sapno vaizdinys, kad ir koks neįprastas, absurdiškas, keistas mums atrodytų, atskleidžia naują mūsų pačių esybės dalį, ir mes pradedame save suvokti kitaip. Apie savo sapnus galime kalbėtis su kitais, su partneriu, draugais, ekspertais. Gal jie šį tą patars, duos peno mūsų apmąstymams. Bet geriausiai savo sapnus galime suvokti tik mes, nes sapnai yra slapčiausios mūsų išpažintys, kad ir kokie keisti jie atrodytų. Kuo labiau gilinsimės į savo sapnus, tuo geriau pažinsime save ir lengviau suprasime, ką tie sapnai mums reiškia.

Komentarai (7)

Sapnininkas - komentarai

Sapnininkas - komentarai
2015-12-13 19:14:58
Gal kas zinot ka reiskia sapnuoti kad tapau princese?ziurejau kur tik galejau, tokio zodzio sapnininkai net neturi.
Sapnininkas - komentarai
me
2015-12-12 10:45:38
ka reiskia buciuotis su savo geriausia drauge?
Sapnininkas - komentarai
2014-12-12 09:29:27
karieske sapnuot du dantis isimuses ir krauja
Nėra paveiksliuko
2015-02-03 21:31:47
Atistiks nelaime Jeigu dantys ne jusu atsitiks nelaime kitam zmogui
Sapnininkas - komentarai
2014-04-03 06:27:27
As vakar nakti sapnavau , jog esu filme ,bet ta filmo nebuvau macius . As ji perziurejau vakar diena ,bet niekam apie tai nepasakoju ir tas sapnas neiskrinta man isgalvos
Sapnininkas - komentarai
mm
2013-10-23 09:51:48
as kiekwiena miela nakti kazka sapnuoju,dazniausiai po kelis sapnus pernakt..sapnai ryskus ,su jausmais,tokie tikri o kas swarbiausia wisada su smulkmenomis juos prisimenu,galiu wiska tiksliai papasakoti kaip apsirenge zmones ,weidai nors dznai ju net nepazystu,kas ka pasake ,mimikos ,spalwos na zodziu wiska .. ;D